Soporte de Pared para TV Peerless, de 22'' - 40'', Inclinación y Giro 3 meses de garantía
Número de Parte: PP740
889
IVA incluido en el precio del producto
Tiempo de entrega: de 1 a 5 días hábiles
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Pivot Wall Mount
For 22" to 40" LCD Displays Weighing Up to 80 lb
Model: PP740-S
Smoothly pull out and position this mount at the ideal viewing angle then retract it tight to the wall to save space. With integrated cable management, cords and cables are never in the way - even when extending and retracting the display.
FEATURES
- Extends 7.88" (200mm) from the wall
- Retracts to 3.23" (82mm) to save space
- Integrated cable management keeps cables and cords out of the way
- +15°, -5° of continuous tilt for optimal viewing angle
- ±7° of roll to level display horizontally
- Up to ±90° of pivot
- VESA® 75/100, 200 x 100, 200 x 200 mm compliant
- UL listed
SPECIFICATIONS
| Minimum to Maximum Screen Size: | 22" to 40" |
| VESA Pattern: | 75 x 75, 100 x 100, 200 x 100, 200 X 200 |
| Mounting Pattern: | 75 x 75, 100 x 100, 200 x 100, 200 X 200mm (2.95 x 2.95, 3.94 x 3.94, 7.87 x 3.94, 7.87 x 7.87") |
| Weight Capacity: | 80lb (36.0kg) |
| Color: | Silver |
| Finish: | High Gloss |
| Security Features: | Non-Security Hardware |
| Tilt: | +15 /-5 |
| Swivel Yaw: | +90 / -90 |
| Roll: | +7 / -7 |
| Distance from Wall: | 3.23 - 7.88" (82 - 200mm) |
| Product Dimensions: | 10.13 x 9.35 x 3.23 - 7.88" (257 x 237 x 82 - 200mm) |
| Ship Dimensions: | 9.63 x 4 x 12.438" (244.6 x 101.6 x 315.9mm) |
| Shipping Weight: | 5.71lb (1.74kg) |
| UPC Code: | 735029256120 |
Precios y disponibilidad sujetos a cambio sin previo aviso. Las imágenes pueden no corresponder al producto y sólo se muestran con fines ilustrativos. Para envíos gratis, aplican restricciones.