Switch Huawei S1700-28FR, 28 Puertos, 24 10/100 Mbps, 2 Puertos SFP, 2 Puertos Combo, Administrable 1 año de garantía
Número de Parte: 98010460
3,225
IVA incluido en el precio del producto
Tiempo de entrega: de 1 a 5 días hábiles
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
| Interfaces/Ports | |
| Modular | No |
| Bypass | No |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 24 |
| Uplink Port | Yes |
| USB | No |
| Management Port | No |
| LRE Port | No |
| Total Number of Network Ports | 24 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| General Information | |
| Product Type | Ethernet Switch |
| Product Name | Quidway S1700-28FR-2T2P-AC Ethernet Switch |
| Manufacturer Part Number | 98010460 |
| Product Line | Quidway |
| Manufacturer | Huawei Technologies Co., Ltd |
| Product Model | S1700-28FR-2T2P-AC |
| Marketing Information | The Huawei Quidway S1700 enterprise switch (S1700) is a next-generation energy-saving Ethernet access switch. The S1700 uses high-performance hardware provides a rich array of features to help customers build secure, reliable high-performance networks. It is easy to install and maintain and is suitable for use by middle- and small-size enterprises, Internet cafes, hotel, and schools.The S1700 series consist of SNMP-based switches, a web-managed switch, and maintenance-free switches.Maintenance-free switches include S1700-8-AC, S1700-24-AC, S1700-52R-2T2P-AC, S1700-8G-AC, and S1724G; the web-managed switch is S1728GWR-4P; SNMP-based switches include S1700-28FR-2T2P-AC, S1700-52FR-2T2PAC, S1700-28GFR-4P-AC, and S1700-52GFR-4P-AC. |
| Product Series | S1700 |
| Brand Name | Huawei |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5.07 lb |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 8.7" |
| Form Factor |
|
| Power Description | |
| Redundant Power Supply | No |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Input Voltage |
|
| Power Source | Power Supply |
| Management & Protocols | |
| Management |
|
| Manageable | Yes |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 2 |
| Expansion Slot Type | SFP |
| Shared SFP Slot | No |
| Number of SFP Slots | 2 |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 2 |
| Media & Performance | |
| Network Technology |
|
| Ethernet Technology |
|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Title | |
| Product Title | Huawei Quidway S1700-28fr-2t2p-ac Ethernet Switch - 24 Ports - Manageable - 24 X Rj-45 - 2 X Expansion Slots - 10/100base-tx, 10/100/1000base-t - Desktop, Rack-mountable (98010460). |
Precios y disponibilidad sujetos a cambio sin previo aviso. Las imágenes pueden no corresponder al producto y sólo se muestran con fines ilustrativos. Para envíos gratis, aplican restricciones.