No Break CyberPower, 750VA, 450 Watts, UPS, Contactos 12x NEMA 5-15R, 4 minutos, Torre 3 años de garantía
Número de Parte: AVRG750U
2,098
IVA incluido en el precio del producto
Tiempo de entrega: de 1 a 5 días hábiles
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Cantidad
¡Envío gratis!
Añadir al carrito
AVRG750U | AVR UPS Series
Protect SOHO networks, computers, and peripherals
| General | |
|---|---|
| UPS Topology | Line Interactive |
| Energy Saving | GreenPower UPS™ Bypass Technology |
| ENERGY STAR® Qualified | Yes |
| Input | |
| Voltage | 120 VAC |
| Frequency Range | 60 Hz ± 3 Hz |
| Plug Type | NEMA 5-15P |
| Plug Style | Right Angle, 45° Offset Right |
| Cord Length | 5 ft |
| Output | |
| VA | 750 VA |
| Watts | 450 W |
| Automatic Voltage Regulation | Yes |
| On Battery Voltage | 120 VAC ± 5% |
| On Battery Frequency | 60 Hz ± 1% |
| On Battery Waveform | Simulated Sine Wave |
| Outlets - Total | 12 |
| Outlets - Battery & Surge Protected | 6 |
| Outlets - Surge-Only Protected | 6 |
| Transfer Time | 4 ms |
| Outlet Type | NEMA 5-15R |
| Overload Protection | Internal Circuitry Limiting Circuit Breaker |
| Rated Power Factor | 0.6 |
| Battery | |
| Runtime at Half Load | 7.6 minutes |
| Runtime at Full Load | 2.5 minutes |
| Battery Type | Sealed Lead-Acid |
| Battery Size | 12V/7Ah |
| Replacement Battery | RB1270B |
| Battery Quantity | 1 |
| User Replaceable | Yes |
| Typical Recharge Time | 8 hours |
| Hot-Swappable | Yes |
| Surge Protection & Filtering | |
| Surge Suppression | 1,030 J |
| Phone RJ11 | 1-In, 2-Out |
| EMI/RFI Filtration | Yes |
| Management & Communications | |
| HID Compliant USB Port | Yes |
| Cable Management | USB Cable |
| LED Indicators | Power On Wiring Fault |
| Audible Alarms | On Battery Low Battery Overload Fault |
| Software | PowerPanel® Personal Edition |
| Physical | |
| Form Factor | Compact |
| Dimensions - W×H×D (in) | 12.2 × 7 × 3.5 |
| Weight (lbs) | 12.4 |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 32° F – 104° F °F (0° C – 40° C °C) |
| Operating Humidity | 0 – 90% (non-condensing) |
| Storage Temperature | 5 – 113 °F (-15 – 45 °C) |
| Maximum Operating Elevation | 6,562 ft (2,000 m) |
| Maximum Storage Elevation | 50,000 ft (15,000 m) |
| Certifications | |
| Safety | UL1778 cUL 107.3 FCC DOC Class B |
| Environmental | RoHS Compliant |
| Warranty | |
| Product Warranty | 3 Years Limited |
| Connected Equipment Guarantee | Lifetime |
Article edited with the online WYSIWYG HTML editor. Please subscribe for a htmlg membership to remove promotional messages like this one.
Precios y disponibilidad sujetos a cambio sin previo aviso. Las imágenes pueden no corresponder al producto y sólo se muestran con fines ilustrativos. Para envíos gratis, aplican restricciones.