No Break CyberPower, 1350VA, 810 Watts, Contactos 12x NEMA 5-15R, 13 minutos, Torre 3 años de garantía
Número de Parte: BRG1350AVRLCD
4,122
IVA incluido en el precio del producto
Tiempo de entrega: de 1 a 5 días hábiles
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
- Capacity: 1350 VA / 810 W
- Topology: Line Interactive
- Waveform: Simulated Sine Wave
- Output: 120 VAC ± 5%
- Plug type & cord: NEMA 5-15P, 6 ft. cord
- Outlet types: 12 × NEMA 5-15R
- USB charge ports: 2 (2.1A shared)
- Communication: USB, Serial
- Data line protection: Telephone, Ethernet, Coaxial
- Management software: PowerPanel® Personal Edition
- ENERGY STAR® qualified: Yes
- Warranty: 3 year
| General | |
|---|---|
| UPS Topology | Line Interactive |
| ENERGY STAR® Qualified | Yes |
| Energy Saving | GreenPower UPS™ Bypass Technology |
| Input | |
| Voltage | 120 VAC |
| Frequency Range | 57 – 63 Hz |
| Plug Type | NEMA 5-15P |
| Plug Style | Right Angle, 45° Offset Right |
| Cord Length | 6 ft |
| Output | |
| VA | 1,350 VA |
| Watts | 810 W |
| Automatic Voltage Regulation | Boost +10% / Buck -10% |
| On Battery Voltage | 120 VAC ± 5% |
| On Battery Frequency | 60 Hz ± 1% |
| On Battery Waveform | Simulated Sine Wave |
| Outlet Type | NEMA 5-15R |
| Outlets - Total | 12 |
| Outlets - Battery & Surge Protected | 6 |
| Outlets - Surge-Only Protected | 6 |
| Overload Protection | Internal Circuitry Limiting Circuit Breaker |
| Transfer Time | 4 ms |
| USB Charge Port - Total | 2 |
| USB Charging Amperage | 2/1A |
| Rated Power Factor | 0.6 |
| Battery | |
| Runtime at Half Load | 13.5 minutes |
| Runtime at Full Load | 2 minutes |
| Battery Type | Sealed Lead-Acid |
| Battery Size | 12V/9Ah |
| Replacement Battery | RB1290X2 |
| Battery Quantity | 2 |
| User-Replaceable | Yes |
| Typical Recharge Time | 8 hours |
| Hot Swappable | No |
| Surge Protection & Filtering | |
| Surge Suppression | 1,500 J |
| Phone RJ11 / Ethernet RJ45 | 1-In, 1-Out (Combo) |
| EMI/RFI Filtration | Yes |
| Coaxial Protection RG6 | 1-In, 1-Out |
| Management & Communications | |
| Multifunction LCD Panel | Displays: Current/Load Level Runtime Battery Level AVR In Use Battery In Use Input Voltage Output Voltage Output Frequency Overload Wiring Fault Silent Mode |
| HID-Compliant USB Port | Yes |
| LED Indicators | Power On Wiring Fault |
| Audible Alarms | On Battery Low Battery Overload Fault |
| Software | PowerPanel® Personal Edition |
| Serial Port | Yes |
| Cable Management | Yes |
| Physical | |
| Form Factor | Mini-Tower |
| Dimensions - W×H×D (in) | 3.9 × 11 × 14 inches |
| Weight (lbs) | 24.5 lbs |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 32° F – 104° F °F (0° C – 40° C °C) |
| Operating Humidity | 0 – 90% (non-condensing) |
| Storage Temperature | 5 – 113 °F (-15 – 45 °C) |
| Maximum Operating Elevation | 10,000 ft (3,000 m) |
| Maximum Storage Elevation | 50,000 ft (15,000 m) |
| Certifications | |
| Safety | UL1778 cUL 107 FCC DOC Class B |
| Environmental | RoHS Compliant |
| Warranty | |
| Product Warranty | 3 Years Limited |
| Connected Equipment Guarantee | Lifetime |
Precios y disponibilidad sujetos a cambio sin previo aviso. Las imágenes pueden no corresponder al producto y sólo se muestran con fines ilustrativos. Para envíos gratis, aplican restricciones.