No Break CyberPower BRG1500AVRLCD, 1500VA, 900W, 12 Contactos, 12min 3 años de garantía
Número de Parte: BRG1500AVRLCD
4,761
IVA incluido en el precio del producto
Tiempo de entrega: de 1 a 5 días hábiles
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
| General | |
| UPS Topology | Line Interactive |
| Energy Saving | GreenPower UPS™ Bypass Technology |
| ENERGY STAR® Qualified | Yes |
| Input | |
| Voltage | Nominal 120V |
| Frequency | 60Hz ± 3Hz |
| Input Voltage Range | 90Vac – 148Vac |
| Plug Type | NEMA 5-15P |
| Plug Style | Right Angle, 45° Offset Right |
| Cord Length | 6' |
| Output | |
| VA | 1,500 |
| Watts | 900 |
| Automatic Voltage Regulation | Boost 1 +10% / Buck -10% |
| On Battery Voltage | 120Vac ± 5% |
| On Battery Frequency | 60Hz ± 1% |
| On Battery Waveform | Simulated Sine Wave |
| Outlets - Total | 12 |
| Outlet Type | NEMA 5-15R |
| Outlets - Battery & Surge Protected | 6 |
| Outlets - Surge-Only Protected | 6 |
| USB Charge Port - Total | 2 |
| USB Charging Amperage | 2.1A (shared) |
| Rated Power Factor | 0.6 |
| Overload Protection | Internal circuitry limiting / circuit breaker |
| Transfer Time | 4ms |
| Battery | |
| Runtime at Half Load (min) | 12 |
| Runtime at Full Load (min) | 2 |
| Battery Type | Sealed Lead-Acid |
| Battery Size | 12V/9AH |
| Hot-Swappable | No |
| Replacement Battery | RB1290X2 |
| Battery Quantity | 2 |
| User Replaceable | Yes |
| Typical Recharge Time | 8 Hours |
| Surge Protection & Filtering | |
| Surge Suppression | 1,500 Joules |
| Phone RJ11 / Ethernet RJ45 | 1-In, 1-Out (Combo) |
| Coax Protection RG6 | 1-In, 1-Out |
| EMI/RFI Filtration | Yes |
| Management & Communications | |
| Multifunction LCD Panel | Toggle Status Display includes: Current/Load Level, Runtime, Battery Level, AVR In Use, Battery In Use, Input Voltage, Output Voltage, Output Frequency, Overload, Wiring Fault, Silent Mode |
| HID Compliant USB Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Management Cable | USB Cable |
| LED Indicators | Power On, Wiring Fault |
| Audible Alarms | On Battery, Low Battery, Overload, Fault |
| Software | PowerPanel® Personal Edition |
| Physical | |
| Form Factor | Mini-Tower |
| Dimensions (WxHxD) (in.) | 3.9 x 11 x 14 |
| Weight (lbs.) | 25.0 |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 32 °F to 104 °F / 0 °C to 40 °C |
| Operating Humidity | 0% - 90% non-condensing |
| Storage Temperature | 5°F to 113°F / -15°C to 45 °C |
| Maximum Operating Elevation | 10,000 ft / 3,000 m |
| Maximum Storage Elevation | 50,000 ft / 15,000 m |
| Certifications | |
| Safety | UL1778, cUL 107, FCC DOC Class B |
| Environmental | RoHS Compliant |
| Warranty | |
| Product Warranty | 3 Years Limited |
Precios y disponibilidad sujetos a cambio sin previo aviso. Las imágenes pueden no corresponder al producto y sólo se muestran con fines ilustrativos. Para envíos gratis, aplican restricciones.