No Break CyberPower Smart App, 2200 VA, 1980 Watts, 10 contactos, 25 Minutos, Torre 2 años de garantía
Número de Parte: PR2200LCD
17,974
IVA incluido en el precio del producto
Tiempo de entrega: de 1 a 5 días hábiles
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
| General | |
|---|---|
| UPS Topology | Line Interactive |
| Energy Saving | GreenPower UPS™ Bypass Technology |
| ENERGY STAR® Qualified | Yes |
| Active PFC Compatible | Yes |
| Input | |
| Voltage | 120 VAC |
| Frequency Range | 47 – 63 Hz |
| Plug Type | NEMA L5-30P |
| Plug Style | Straight |
| Cord Length | 10 ft |
| Input Voltage Range | 75 – 154 VAC |
| Automatic Voltage Regulation (AVR) | Yes |
| Output | |
| VA | 2,200 VA |
| Watts | 1,980 W |
| On Battery Voltage | 120 VAC ± 5% |
| On Battery Frequency | 50/60 Hz ± 1% |
| On Battery Waveform | Sine Wave |
| Outlet Type | NEMA 5-15R (8), NEMA 5-20R (2) |
| Outlets - Total | 10 |
| Outlets - Battery & Surge Protected | 10 |
| Overload Protection | Internal Circuitry Limiting Circuit Breaker |
| Transfer Time | 4 ms |
| Battery | |
| Runtime at Half Load | 26 minutes |
| Runtime at Full Load | 8 minutes |
| Battery Type | Sealed Lead-Acid |
| Battery Size | 12V/17Ah |
| Hot-Swappable | Yes |
| Replacement Battery | RB12170X4 |
| Battery Quantity | 4 |
| User Replaceable | Yes |
| Typical Recharge Time | 8 hours |
| Surge Protection & Filtering | |
| Surge Suppression | 1,030 J |
| Management & Communications | |
| HID Compliant USB Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| LED Indicators | Power On On-Line On-Battery Wiring fault Replace Battery |
| Audible Alarms | On Battery Low Battery Overload Fault |
| Software | PowerPanel® Business Edition |
| SNMP / HTTP Remote Monitoring | Yes, with optional RMCARD202, RMCARD203 or RMCARD205 |
| LCD Control Panel | 41 different settings or status options via the UPS Status menu, UPS Setup & Control menus, and run Testing/Battery Calibration menus. |
| Removable LCD Control Panel Option | Yes - Standard with 4.5 ft Cable |
| Management Cable | USB Cable, Serial Cable, EPO Cable |
| EPO Port | Yes |
| Physical | |
| Form Factor | Tower |
| Dimensions - W×H×D (in) | 7.7 × 17 × 20.2 inches |
| Weight (lbs) | 116 lbs |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 32 – 104 °F (0 – 40 °C) |
| Operating Humidity | 0 – 90% (non-condensing) |
| Certifications | |
| Safety | UL1778 cUL CSA C22.2 No. 107.3 FCC DOC Class A |
| Environmental | RoHS Compliant |
| Warranty | |
| Product Warranty | 2 Years Limited |
Precios y disponibilidad sujetos a cambio sin previo aviso. Las imágenes pueden no corresponder al producto y sólo se muestran con fines ilustrativos. Para envíos gratis, aplican restricciones.