No Break Eaton 5S LCD, 1500VA, 900W, 10 Contactos, 12min, Torre 1 año de garantía
Número de Parte: 5S1500LCD
5,538
Hasta
agotar existencias
agotar existencias
5,413
IVA incluido en el precio del producto
Tiempo de entrega: de 1 a 5 días hábiles
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Precios y disponibilidad sujeta a cambios sin previo aviso
Cantidad
¡Envío gratis!
Añadir al carrito
| General | |
| Topology | Line-interactive |
| Configuration | Tower |
| Catalog Number | 5S1500LCD |
| UPC Number | 743172 04313 9 |
| Color | Black |
| Rating (VA/Watts) | 1500/900 |
| Diagnostics | Full system self test at power up |
| Efficiency | >95% |
| Dimensions (H x W x D, inches) | 9.8 x 3.4 x 15.0 |
| Dimensions (H x W x D, mm) | 249 x 86 x 381 |
| Weight (kg) | 11.6 |
| Weight (lbs) | 25.5 |
| Warranty | 3 years, includes batteries |
| Contents (Ships with the following items) |
UPS USB cable User manual |
| Electrical Input | |
| Connection |
(1) NEMA 5-15P
![]() |
| Input Cord | 6 feet (1.8 meters) |
| Input Voltage Range | 93-138 Vac |
| Nominal Voltage | 120Vac |
| Operating Frequency | 50/60 Hz (autosensing) |
| Frequency Range | 46-70 Hz (50 Hz system); 57-70 Hz (60 Hz system) |
| Electrical Output | |
| Nominal Voltage | 115 Vac |
| Output Receptacles |
(10) NEMA 5-15R
![]() |
| Battery Description | Sealed, lead-acid; maintenance free |
| Extended Battery Capability | Not available |
| Start On Battery | Allows start of UPS without utility power |
| Communications | |
| User Interface | LCD display |
| Communication Ports | USB HID port as standard, 6-ft USB cable included |
| Power Management Software | Enhance your power protection and safeguard your data when you pair it with the Eaton UPS Companion Software |
| Environmental & Standards | |
| RoHS Compliance | Yes |
| Surge Protection | Yes. Line & network line |
| Audible Noise | < 25 dB in normal mode |
| Operating Temperature | 0 to 35°C (32°F to 95°F) |
| Performance - Safety - EMC | UL 1778, UL497A |
| Safety markings | CE / cTUVus / NOM |
| Storage Temperature | -15°C – 40°C (5°F – 104°F) |
| Relative Humidity | 0–90% non-condensing |
Options
Precios y disponibilidad sujetos a cambio sin previo aviso. Las imágenes pueden no corresponder al producto y sólo se muestran con fines ilustrativos. Para envíos gratis, aplican restricciones.

